Zagraniczni wolontariusze w SP29

Szkoła Podstawowa nr 29 posiada ważną akredytację Narodowej Agencji Polski i prowadzi Wolontariat Europejski w ramach programu Europejski Korpus Solidarności (wcześniej znany jako EVS Erasmus+). Mamy prawo przyjmować na rok wolontariuszy z różnych krajów. Korzyści z rocznego pobytu wolontariusza w naszej placówce mają być obopólne. Wolontariusz ma poznać organizację pracy w szkole i z dziećmi, nauczyć się języka polskiego, poznać i rozwinąć swoje umiejętności i zdolności, zdobywać doświadczenie życiowe i zawodowe. Może współpracować i spotykać się z uczniami, nauczycielami i innymi pracownikami naszej szkoły, a także nawiązywać kontakty z rodzinami naszych uczniów. W tygodniu roboczym wolontariusz poświęca kilka godzin dziennie na rzecz naszej szkoły. Wolontariusze pomagają w organizacji życia szkoły, wyjściach, wycieczkach, podczas zajęć lekcyjnych i świetlicowych. Uczą języków obcych w szkole i online uczniów i nauczycieli, zapoznają nas z historią, zwyczajami, kuchnią swoich krajów.

Projekt prowadzony jest we współpracy z Ewangelicko-Augsburską Parafią Opatrzności Bożej, która organizuje przyjazd do Polski i pobyt wolontariuszy we Wrocławiu. W SP 29 mentorką wolontariuszy i odpowiedzialną za ich pracę i zajęcia jest Monika Kordylewska.

Data dodania: 2021-10-06 13:29:37
Data edycji: 2021-10-06 19:10:46

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!