Emma i Danił - w życiu szkoły 2021-2022

1. Emma i Danił coraz bardziej uczestniczą w życiu naszej szkoły.
Wolontariusze pomagali w wolontariackich akcjach naszej szkoły: w zbieraniu zakrętek, w akcji Paczka dla Lwowiaka i przy robieniu kartek dla seniorów. Od poniedziałku do piątku zanoszą produkty do społecznej lodówki przy ulicy Kazimierza Wielkiego, przyniesione przez uczniów w ramach akcji "Pełna lodóweczka".

2. Cebulka Nadziei - akcji ciąg dalszy.
Zagraniczni wolontariusze Emma i Danił posadzili na wolontariackim polu cebulki. To ciąg dalszy zeszłorocznej akcji. Wiosną kwiaty zostaną
wykorzystane podczas dalszych działań na rzecz Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. Oby do wiosny!

3. Wizyta u Konsula Generalnego Niemiec.
Emma Lehmann wolontariuszka, która pomaga w SP29 od września była wraz z innym wolontariuszami z projektu Korpusu Solidarności z wizytą u Hansa Jörga Neumanna - Konsula Generalnego Niemiec. Usłyszano niezwykle barwne opowieści o pracy dyplomatów i nawiązano współpracę, w ramach której odbyła się prezentacja projektu w szerszym gronie gości konsulatu. Mamy nadzieję, że dzięki obecności Emmy SP29 pozostanie w jeszcze ściślejszych kontaktach z konsulatem, który leży niedaleko naszej szkoły.

4. Emma z ekologią za pan brat.
Emma coraz lepiej radzi sobie z językiem polskim i coraz częściej widać ją w kontaktach z uczniami, którzy już rozpoznają ją na szkolnych korytarzach. Wolontariuszka wykorzystuje każdą chwilę, by pomagać i uczyć dzieci czegoś nowego. Tym razem spotkaliśmy ją, gdy spontanicznie wyjaśniała klasie 1b zawiłości w sortowaniu śmieci.

5. Zagraniczni wolontariusze poznają polską historię.
Emma i Danił towarzyszyli Dobroludkom w porządkowaniu Pomnika Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Po pracy uczniowie wysłuchali krótkiej historii związanej z tym miejscem. Dwujęzyczni uczniowie tłumaczyli wolontariuszom tę opowieść, by w ten sposób zapoznawać Emmę i Daniła z polską historią.
Data dodania: 2021-11-29 17:42:26
Data edycji: 2021-11-29 18:08:45