Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski to ważne miejsce naszej uczniowskiej aktywności. Dzięki zaangażowaniu wielu osób działamy prężnie i organizujemy ciekawe akcje.

 

Czym zajmuje się Zarząd?

Jako Zarząd Samorządu Uczniowskiego, na początku roku opracowujemy plan pracy na dziesięć szkolnych miesięcy. Następnie w naszych kompetencjach leży czuwanie nad działaniami uczniowskimi, ale również angażowanie się w różnego rodzaju akcje i przedsięwzięcia. Często sami jesteśmy ich inicjatorami, wszystkie mają na celu integrację uczniów w szkole. Regularnie kontaktujemy się z wszystkimi uczniami za pośrednictwem przewodniczących klas, którym zostają przekazywane informacje.

 

Mamy również obowiązek, by przed organami Szkoły Podstawowej (Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców) reprezentować społeczność uczniowską tzn. przemawiać w jej imieniu, występować z wnioskami i pytaniami. Pilnujemy przestrzegania Regulaminu Samorządu i Statutu Szkoły.

 

Czym zajmuje się Samorząd Uczniowski?

W skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą przede wszystkim przewodniczący wszystkich klas, dlatego jest to miejsce wymiany informacji i ustalania wspólnych przedsięwzięć. Funkcja Samorządu jest dość ważna, gdyż m.in.: wyłania Komisję Wyborczą, zatwierdza ważności wyborów do Zarządu, może wydać opinię o pracy Zarządu, a nawet odebrać mandat Członka Zarządu.

Data dodania: 2021-04-16 23:07:14
Data edycji: 2024-06-18 16:58:52
Ilość wyświetleń: 2180

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej