''SCHWEIN HABEN...'' - tego życzyliby sobie zapewne uczestnicy konkursu.

"KIKERIKI - die Welt der Tiere" - nazwa wojewódzkiego konkursu języka niemieckiego dla szkół podstawowych znana jest już wielu uczniom i nauczycielom. W tym roku odbyła się 19 kwietnia druga edycja. Patronat objął Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec - Martin Kremer, Prezydent Miasta Wrocławia - Jacek Sutryk, Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Cezary Przybylski, Wojewoda Dolnośląski - Jarosław Obremski, Koleje Dolnośląskie i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych. Szkoła Podstawowa nr 29 gościła 50 uczestników II etapu, którzy wyłonieni zostali spośród 172 uczestników I etapu. Konkurs rozpoczął dyrektor szkoły - Pan Paweł Minorowicz. Zadania w języku niemieckim dotyczyły świata zwierząt, ale również idiomów związanych z nazwami zwierząt. Podczas konkursu uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach, które pozytywnie wpłynęły na atmosferę i mogły sprawić wiele radości. Zwycięska grupa otrzymała upominki. Po warsztatach Została odczytana lista finalistów, którzy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez konsula generalnego. Wszyscy uczestnicy i nauczyciele otrzymali również dyplomy i różne upominki ufundowane przez Prezydenta Jacka Sutryka, Marszałka Cezarego Przybylskiego i Przewodniczącego Dolnośląskiego Sejmiku - Andrzeja Jarocha. Wszystkich, którzy brali udział w tegorocznym konkursie, jak i kolejne szkoły z regionu Dolnego Śląska zapraszamy na trzecią edycję konkursu w 2024 roku!

Data dodania: 2023-04-20 15:54:44
Data edycji: 2023-04-20 16:01:50