Razem możemy więcej

To tytuł inicjatywy, którą zrealizowali szkolni wolontariusze wraz z klasami 4op i 6op w ramach projektu realizowanego przez Wrocławski Centrum Rozwoju Społecznego. W ramach inicjatywy Marceli Moryń – wieloletni wolontariusz zaprezentował tym nowym klasom ideę wolontariatu i prezentację o naszych szkolnych działaniach. Uczniowie z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii zostali wraz z wychowawczyniami p. Alesją Bialko i p. Ewą Jakimów zaproszeni do przygotowania krótkiego programu artystycznego. W tym zadaniu pomagali: p. Nadia Vaskivska – asystent kulturowy wraz z Anną i Dawidem – zagranicznymi wolontariuszami, spędzającymi cały rok w SP29. Po wielu próbach 8 listopada 2022 roku ruszyliśmy zaopatrzeni w słodki poczęstunek, przygotowany przez wolontariuszy z klasy 8a, z dobrymi humorami do Domu Pomocy Społecznej im. Św. Rodziny, aby zaprezentować występ. 50 mieszkankom domu zaśpiewaliśmy piosenki i zadeklamowaliśmy wiersze po polsku i po ukraińsku. Po występie wolontariusze z klas piątych i z klas op rozdawali słodki poczęstunek i kartki z motywami ukraińskimi i życzeniami. Na twarzach mieszkanek domu widać było łzy wzruszenia i radość z naszej wizyty. W czasie powrotu rozmawialiśmy o losie starszych osób i ich samotności i postanowiliśmy, że to nie ostatnia nasza wizyta w tym miejscu. Razem z uczniami z Ukrainy, Mołdawii i Białorusi możemy więcej, tym bardziej, że kilkoro z nich na stałe postanowiło przystąpić do Szkolnego Wolontariatu.

Data dodania: 2022-12-01 19:41:07
Data edycji: 2022-12-01 19:50:16