OFICJALNE OTWARCIE WYREMONTOWANEGO BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO ORAZ BIEŻNI LEKKOATLETYCZNEJ.

W dniu 1 czerwca 2023 roku nastąpiło oficjalne otwarcie wyremontowanego boiska wielofunkcyjnego oraz bieżni lekkoatletycznej w naszej szkole.

W uroczystości tej udział wzięli wyjątkowi goście: Prezydent Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Jarosław Delewski, olimpijczycy: Renata Mauer Różańska, Danuta Milej (d. Bułkowska), Daria Korczyńska, Joanna Wiśniewska, Jacek Bocian, Marcin Marciniszyn. Koszykarze: Mirosław Łopatka, Dominik Tomczyk, Grzegorz Mordzak, Radosław Hyży, zastępca dyrektora WKS Śląsk Kalikst Sobczyński.

Prezydent Jacek Sutryk

Nie tylko Prezydent, polityk, sportowiec, biega codziennie lub prawie codziennie 15 - 20 km, co to dla Pana Prezydenta nie jest żadnym wyczynem, jeździ na rowerze, stąd mocno wspiera rewitalizację obiektów sportowych, np. w szkołach. Dzięki Panu Prezydentowi możemy trenować oraz realizować zajęcia wychowania fizycznego na nowoczesnych boiskach i bieżni!

Ewa Monastyrska - Dyrektor Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych w Departamencie Edukacji.

Kalikst Sobczyński - Zastępca Dyrektora Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk - (szef pionu szkolenia), członek zarządu oraz trener kadry w biegach na orientację.

OLIMPIJCZYCY

Renata Mauer-Różańska, złota i brązowa medalistka olimpijska w strzelaniu z karabinu pneumatycznego oraz karabinu sportowego w Atlancie i Sydnej oraz Atenach.

Danuta Milej (d. Bułkowska), olimpijka z Moskwy, medalistka mistrzostw świata oraz Europy, rekordzistka Polski w skoku wzwyż.

Jan Brzeźny – wspaniały kolarz, dwukrotny zwycięzca Tour de Pologne.

Jan Jankiewicz – kolarz z grupy Ryszarda Szurkowskiego.

LEKKOATLECI WOJSKOWI

Daria Korczyńska, olimpijka z Pekinu i Londynu w sztafecie 4 x 100 m, rekord na 60 m 7,20 s

Joanna Wiśniewska, olimpijka z Aten oraz Pekinu, wielokrotna mistrzyni Polski – specjalistka w rzucie dyskiem.

Jacek Bocian, olimpijczyk z Sydney, sztafetowiec 4 x 400 m

Justyna Kasprzycka – mistrzyni w skoku wzwyż.

KOSZYKARZE

Jerzy Binkowski, olimpijczyk z Moskwy, trzykrotny mistrz Polski, multimedalista, wielokrotny reprezentant Polski w Mistrzostwach Europy, trener, świetny nauczyciel… center 206 cm.

Mirosław Łopatka, 3 krotny mistrz Polski, reprezentant Polski 213 cm.

Dominik Tomczyk, 3 krotny mistrz Polski, wicemistrz, brązowy medalista, uczestnik Mistrzostw Europy z 1997 roku 204 cm.

Radosław Hyży medalista mistrzostw Polski, trener silny skrzydłowy 204 cm.

Grzegorz Mordzak, rozgrywający Śląska Wrocław, zdobywca Pucharu Polski 182 cm.

Kamil Chanas, multimedalista, dwukrotny mistrz Polski, rzucający obrońca.

Data dodania: 2023-06-01 13:24:05
Data edycji: 2023-06-01 16:04:51