Kot Prot - czytamy po angielsku

Ostatnimi czasy wraz z uczniami klas 2b, 3a i 3b poznaliśmy Kota Prota (Cat in the Hat) oraz jego licznych przyjaciół.

W trakcie pierwszej lekcji z Kotem zarówno drugo- jak i trzecioklasiści obejrzeli odcinek "Cat in the Hat: przypowieść o smoku", i poznali głównych bohaterów bajki. Dzięki temu, później mogliśmy wykorzystać książkę "One fish, two fish, red fish, blue fish" do poznania historii Cośków (pomocników Kota). Każdy wybrał Cośka, z którym najbardziej się utożsamiał i wykonał ilustracje przedstawiające charakterystyczne umiejętności Cośka.

Drugoklasiści obejrzeli dodatkowo odcinek Kota Prota o śpiewających kwiatach, co było doskonałym wprowadzeniem do zajęć o naturze i roślinach.

Wszystkie trzy klasy uczestniczyły w zajęciach jezykowo-plastycznych, na których mogly wykonać Magiczny Kapelusz Kota Prota (the Magic Hat). Kapelusze wzbogaciły nasze późniejsze zabawy językowe.

Klasy 3 dodatkowo wzięły udział w cyklu zajęć warsztatowych, na których w grupach  samodzielnie czytali różne książki o Kocie Procie, analizowali je oraz wykonywali plakaty związane z przeczytaną książką. Zajęcia te pomogły dzieciom rozwinąć swoje umiejętności na wielu płaszczyznach. Dzieci ćwiczyły umiejętności czytania, pisania, współpracy, a dodatkowo miały okazję puścić wodze fantazji i w formie plastycznej przedstawić swoją interpretację książki.

Karolina Baldyga  we współpracy z Biblioteką  i Samorządem Uczniowskim "Zaczytana szkoła SP29"

Data dodania: 2022-06-15 17:32:00
Data edycji: 2022-06-15 17:47:58