Finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego ''KIKERIKI - die Welt der Tiere''

Finał Wojewódzkiego Konkursu Jezyka Niemieckiego "KIKERIKI - die Welt der Tiere" już za nami. 10 kwietnia do SP nr 29 we Wrocławiu przybyło 47 uczniów z nauczycielami. Ciekawe teksty o papugach falistych i kleszczach pojawily się w II etapie konkursu. Uczestnicy tego etapu mieli również okazję wziecia udziału w grze terenowej we wroclawskiej Starówce. Do finalu zakwalifikowano 15 uczestnikow. Zadania finalowe wymagaly - oprócz znajomości słownictwa - kreatywności i pomyslu. Dziekujemy naszym mecenasom i patronom, dzieki ktorym konkurs mógł się odbyć : Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego, Prezydentowi Wrocławia oraz Konsulowi Greneralnemu Republiki Federalnej Niemiec. Dziekujemy również nauczycielom, ktorzy przygotowali uczniów, ponieważ udział w konkursie - bez względu na etap, do ktorego się dotrze - motywuje do nauki języka i pogłębia umiejętności komunikacyjne. Wyniki podane zostana podczas cyfrowej gali laureatów 25 maja 2024 roku o godzinie 18.00 na stronie konkursów. Zapraszamy już teraz na kolejną edycję konkursu za rok.

Data dodania: 2024-04-12 09:04:06
Data edycji: 2024-04-12 09:06:44