DLACZEGO ZAPASY HIPOPOTAMÓW SĄ NIELEGALNE? … W ZOO – PO NIEMIECKU

Klasa 7A uczestniczyła 13 września w warsztatach w ZOO, w ramach współpracy z Konsulatem Generalnym Republiki Federalnej Niemiec.

Warsztaty planowane były już w ubiegłym roku szkolnym. Pogoda i humory dopisywały, a to już dobry początek na powodzenie projektu. Karty pracy na pierwszy rzut oka wydawały się trudne, bo niemal cały zapis był w języku niemieckim, ale z pomocą prowadzącej warsztaty, niemal wszyscy osiągnęli zamierzone cele. Rezultatem końcowym warsztatów była wypełniona karta pracy, ale również fotografia wybranego zwierzęcia, opatrzona komentarzem w języku polskim i niemieckim. Słownictwo związane z nazwami zwierząt, ich środowiskiem życia oraz wyglądem, klasa 7A będzie poszerzać i powtarzać podczas zajęć w szkole.

W drugim półroczu odbędzie się bowiem Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego „Die Welt der Tiere” (Świat zwierząt).

To pierwszy w tym roku projekt we współpracy z Konsulatem i mamy nadzieję, że nie ostatni!

Aaaaaaa… jaka jest odpowiedź nadtytułowe pytanie? – szukajcie jej na fotografiach!

Data dodania: 2021-09-26 18:15:37
Data edycji: 2021-09-26 18:21:16