Defibrylator AED w naszej szkole

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, iż nasza placówka jako druga we Wrocławiu została wyposażona w Defibrylator AED. Defibrylatory serca to nowoczesne i niezawodne urządzenia, które poprzez specjalny program poprowadzą ratującego przez cały proces ratunkowy.  Jest on stosowany najczęściej w sytuacji zagrożeń życia i zdrowia podczas nieszczęśliwych zdarzeń nagłego zatrzymania krążenia – jest to urządzenie medyczne, które analizuje pracę serca i w przypadku konieczności, za pomocą elektrod defibrylacyjnych, dostarcza do niego określoną energię elektryczną. Gdy mamy do czynienia z nieprawidłowym rytmem serca, poprzez defibrylację doprowadzamy do stabilizacji jego pracy jako pompy.

6 maja 2021r. wszyscy nasi pracownicy zostali przeszkoleni do bezpiecznej obsługi tego urządzenia.

Data dodania: 2021-05-07 21:30:18
Data edycji: 2021-05-12 22:27:44